День української писемності і мови

До відзначення Дня української писемності і мови 5 листопада о 13-30 в обласній бібліотеці для юнацтва відбудеться діалог з мовознавцями «Сучасна українська мова: традиція і тенденції розвитку». Спікери заходу: Володимир Білобровець – літературознавець, лауреат літературно-мистецької премії імені Лесі Українки, поет, головний бібліограф краєзнавчого відділу ЖОУНБ імені О. Ольжича, Мойсієнко Віктор Михайлович – доктор філологічних наук, професор Житомирського державного університету імені Івана Франка, завідувач кафедри української мови, діалектолог, історик мови.
Зараз повертаються українські мовні цінності у правописі, граматиці, словниковій справі: перевидано український правопис, орфографічний словник, видаються граматики, що пропонують норми за національними критеріями.
Під час зустрічі учасники матимуть змогу поставити фахівцям запитання про вплив іншомовних слів на українську мову, про утворення фемінітивів, про зміни, що пропонуються внести в новий правопис. Ці та багато інших важливих питань обговорюватимуться під час діалогу.
Запрошуємо всіх бажаючих приєднатися до обговорення цих актуальних питань.